Kandil Mesajları, Mevlid Kandili Mesajları

Kandil Mesajları, Mevlid Kandili Mesajları

Kandil Mesajları, Mevlid Kandili Mesajları

En güzel sözler sitemizde sizlere her zaman en güzel sözleri paylaşıyoruz. Bugünde sizde sevdiklerimizin Mevlid Kandilini kutlamak isterseniz yazımızın devamındaki en güzel Mevlid Kandili mesajlarını tüm sevdiklerinize gönderebilirsiniz. İşte en güzel Mevlid kandili mesajları ile ilgili paylaşımlar…

MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI 2021

Mevlid nedir? Mevlid Tüm İslam alemi için en hayırlı gecelerden biri olan bu gece Mevlid Kandili kutlanmaktadır. Mevlid mana olarak doğum günü demektir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günü olarak anılan ve bu günlerde dua ve ibadetler ile yad ettiğimiz Mevlid Kandili Hazreti Muhammed’in doğduğu gün olması sebebiyle İslam alemi için önemlidir. Mevlid gecesi için Hazreti Ebu Bekir “Resûlullah Efendimizin doğumuna dâir yazılanların okunması için bir dirhem harcayan, Cennette bana arkadaş olur” demiştir.

 

En Güzel Mevlid Kandili Mesajları, 

Sitemizden Mevlid kandili, Regaip kandili, Miraç kandili, Berat Kandili ve Kadir Gecesi mesajlarını bulabilirsiniz. Kaç kandil var?, en güzel kandil mesajları ve sözleri yazımızda…

Mevlid Kandili mesajları;

 1. Allah (C.C.) hepimize Efendimiz’in(S.A.V)şefkatiyle dünyaya bakabilmeyi nasip etsin.Taşlanırken dahi merhamet etmişti. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.
 2. Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Mevlüt kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.
 3. Dua ve ibadetlerinizin kabul olması dileğiyle.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.
 4. Kalpler vardir, sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, Mübarek günler vardır, Beraberce kutlamak için. Kandiliniz mübarek olsun.
 5. “Es -Selamun Aleykum; Nuruyla alemimizi Şereflendiren Efendimizin (S.A.S) Şefaatine nail olmanızı dileriz. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.
 6. ALLAH’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, bir fakiri de an bu gece. Hayırlı Kandilller.
 7. Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz’e. Hayırlı kandiller.
 8. Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim, Kandiliniz mübarek olsun.
 9. Kalpler vardır, sevgiyi yaşatmak için,insanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, Mübarek günler vardır, Beraberce kutlamak için.Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz su dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Mevlüt kandiliniz mübarek olsun.
 10. Mübarek Mevlid kandilinizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Kandiliniz mübarek olsun.
 11. Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.
 12. Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Mevlüt’den kandili iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardir. Kandiliniz mübarek olsun.
 13. Biz Seni ancak âlemlere Rahmet olarak Gönderdik (Enbiya’ 107) – Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

Regaip Kandili Mesajları;

 1. Bu gece Regaip Kandili. Dua edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. Hayırlı kandiller.
 2. Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.
 3. Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainat’ın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle. Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun…
 4. Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.
 5. Mübarek aylara selam olsun, Tüm müslüman kardeşlerimizin Regaip Kandili kutlu olsun.
 6. Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla”ya sunacağı ve O”nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!
 7. Regaip kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!
 8. Tüm Dualarınızın kabul olması dileğiyle, Hayırlı kandiller.
 9. Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..
 10. Tüm Dualarınızın kabul olması dileğiyle, Hayırlı kandiller.
 11. Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimize. Hayırlı kandiller..
 12. Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Regaip kandiliniz mübarek olsun.
 13. Tüm Dualarınızın kabul olması dileğiyle, Hayırlı kandiller.
 14. Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.
 15. Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miraçtan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun..
 16. Regaip kandiliniz mübarek olsun, Kalpleriniz imanla dolsun!
 17. Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere.

MİRAÇ KANDİLİ NEDİR? MİRAÇ KANDİLİ MESAJLARI;

Miraç Kandili : Receb ayının 27. gecesi ise Miraç Kandili’dir. Miraç, kelime manası itibariyle “merdiven”, “yükselecek yer”, “en yüksek makam” manalarına gelmektedir. Bu gecede Peygamberimiz bir mucize olarak Mekke’deki Mescid-i Haram’dan, Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya ve oradan da göklerin İlahi derinliklerine doğru yükselip ruhen ve bedenen Cenab-ı Hakk’ın huzuruna çıkmıştır.

1-Bin damla serpilsin yüreğine bin tatlı mutluluk dolsun günlerine bin bir hayalin gerçekleri bulsun her türlü duaların kabul olsun, kandilin mübarek olsun.

2-Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, İnsanlar vardır dostluğu paylaşmak için Mubarek günler vardır Beraberce kutlamak için.

3-Kardeşliğin daimi olduğu sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği belki durgun belki yorgun yine de mutlu yine de sevgi dolu nice kandillere.

4-Geçmişin bugünle ışığın gölgeyle umudun gerçekle ışığın gölgeyle üzüntünün neşeyle öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere

5-Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun Bu mübarek geceniz sevapla dolsun, Kandiliniz mübarek olsun.

6-Sema’nın kapılarının açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu günde duşen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi dileğiyle Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

7-Ellerin semaya dillerin duaya gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.

8-Bir kandil gülü savur sevdiklerine size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

BERAT KANDİLİ NEDİR BERAT KANDİLİ MESAJLARI;

Berat Kandili : Şaban ayı içerisinde Berat kandili vardır. Berat kelimesi, “borçtan, isnat edilen suçtan, ruha azap veren sıkıntılardan kurtulmak” manalarına gelmektedir. Bu gecede Kur’an-ı Kerim bir bütün halinde dünya semasına indirilmeye başlanmıştır. Bu sebeple bu gece hürmetine pek çok günah bağışlandığı için geceye Berat gecesi denilmiştir.

 

1-Bu gece kul’un yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun…

2-Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz nisan yağmur’u kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

3-Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

4-Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede, dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle, kandiliniz mübarek olsun.

5-
Sema’nın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.

6-Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

 

KADİR GECESİ NEDİR? KADİR GECESİ MESAJLARI;

Kadir Gecesi Bu Ayda : Kur’an’ın indirilmeye başlandığı bu ay içinde Kur’an-ı Kerim’deki ifadesiyle bin aydan daha hayırlı olan “Kadir Gecesi” vardır. Bu gece Allah’ın müminlere bahşettiği çok yüce bir ikramıdır. Ramazan’ın her gecesinin dolu dolu geçirilmesi için bu gecenin zamanı gizlenmiştir. Ancak Kadir gecesinin Ramazan’ın son on günü içinde olduğuna dair güçlü işaretler vardır.

 1. Mübarek Kadir Gecenizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Kandiliniz mübarek olsun.
 2. Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece. Kadir gecen mübarek olsun.
 3. Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece. Kadir gecen mübarek olsun.
 4. İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.
 5. Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece. Kadir gecen mübarek olsun.
 6. Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün Melekler sizinle,Dualarınız Kabul Kadir Geceniz Mübarek Olsun…
 7. Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece. Kadir gecen mübarek olsun.
 8. “Kim erdemine inanarak ve sevabını umarak Kadir Gecesini ihya ederse Allah onun bütün geçmiş günahlarını bağışlar” HADİS
 9. Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi! Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce ALLAH tüm dualarımızı kabul etsin.
 10. Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın
 11. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

Bir önceki yazımız olan Oruç ile ilgili sözler,Oruç sözleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

20 Beğenmekten Vazgeç